Gülnar Yayınları

Gölge Yazar | Hayalet Yazar

Özellikle Amerika ve Avrupa ülkelerinde Gölge yazarlık veya hayalet yazarlık bir meslektir. Gölge yazarlık Türkiye’de pek bilinen bir meslek sayılmaz. Yeni yeni kuramsallaşmaya çalışan bir meslek grubudur.

Gölge yazar / Hayalet yazar, nedir
Kitap yazmak istiyorsunuz ama yapamıyorsunuz… Her meslek grubunda kitap yazmak isteyip de bunu profesyonelce yapamayanların başvurduğu bir yöntemdir.  Yani çıkan kitap sizin adınıza çıkıyor ama gerçek yazar başkası… İşte bunu yapan gölge veya hayalet yazardır.
Gölge / Hayalet yazara kitap yazdıranlar
ABD’nin eski başkanlarından George Washington, Bill Clinton, Obama  ABD eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton gibi daha  birçok ünlü kitaplarını Gölge / hayalet yazarlara yazdırmışlardır. Sadece politikacılar değil, iş adamları, akademisyenler, müzisyenler de bu yönteme başvuruyor.

Bi Görüşelim

Gölge / Hayalet yazar olmak istiyorsanız Gülnar yayınevimiz ile mutlaka görüşmenizi tavsiye ederiz. 0 532 375 60 88 nolu telefonu aramanız size yeni ufuklar açacaktır. Avrupa ve Amerika’da en seçkin meslek gruplarından bir olan gölge yazarlık yakın bir zamanda Türkiye’de de hak ettiği konuma gelecektir.

Türkiye’de hiç kimse Gölge / Hayalet yazarı kabul etmez ama…

Türkiye’de insanların bazıları olduğundan farklı gözükür. Yapılan anketler bunu gösteriyor. Bir örnek vermek gerekirse televizyonlarda en çok reyting ölçümlerinde cinsel içerikli, şiddet içeren film ve diziler reyting rekorları kırarken en az belgeseller seyrediliyor. Vatandaşlarla yüz yüze yapılan anketlerde en çok belgesel seyrettiğini ve toplum ahlakına uygun olmayan film ve dizileri seyretmediklerini söylerler… Bu bilimsel bir vakıa… aynen bunun gibi.. Türkiye gündeminde bir olay nedeniyle meşhur olmuş bazı şahısların hemen bir kitabı çıkar ve yüz binler satar. Ne öncesinde ne de sonrasında başka çıkmış bir kitabı yoktur. Birileri malum şahsa gündemde olduğu konu ile ilgili kitap yazar onun adına piyasaya sürülür. Bu kitabı sizimi yoksa bir başkasına mı yazdırdınız sorusuna tepki göstererek şöyle der: “ Tabi ki ben yazdım. Ben bir başkasına kitap yazdıracak adam değilim…”

Devamını Oku

Gölge yazarlık Türkiye’de yaygınlaşarak devam ediyor. Yakın zamanda Gölge yazarlık hem kurumsallaşacak hem de gölge yazarlara kitap yazdıranlar yanlış bir şey yapmadıklarını göreceklerdir.

İletişim Formu

Bizimle Hemen İletişime Geçin

Adınız

Eposta

Mesajınız

Hemen Paylaş
0 532 375 60 88
WhatsApp chat