Gülnar Yayınları

Sıkça Sorulan Sorular

Yazarlığı düşünen, ilk kez kitap yazmış bir yazarın aklına gelebilecek sorulara cevap vermek istiyoruz. Bu soruların temelini yayınevimizle görüşen yazar adaylarının kafalarındaki sorulara verdiğimiz cevaplardır

Sıkça Sorulan Sorular

Yazar hangi dünya görüşüne sahip olursa olsun, Yayınevimiz bütün yazarlara eşit mesafede herkese saygı gösterir. Önemli olan yazarın ortaya koyduğu eserin özgün bir çalışma ürünü olmasıdır. Karşılıklı saygı ve nezaket içinde dostça her şeyi konuşup çözüm üreten bir çizgide yürümek istiyoruz. Bunu başardığımız takdirde taraflar mutlu olacaklardır.

Hemen Paylaş

Yayınevimiz, yazarın eserini okur ve tutup tutmayacağını başta söyler. Yazarın eseri, kitap okuyucuları tarafından ilgi göreceği inancı varsa karşılıklı konuşulur. Yayınevi olarak yazarın eseri üzerinde yapılması gerekenler konuşulur. Piyasaya kaliteli bir eser kazandırılması için bütün çalışmalar yapılır. Gelecek vaad etmeyen eserler içinde yazar adayına bu işin olmayacağını uygun dille anlatırız. Sonuç olarak biz gördüğümüz bütün gerçekleri dile getiririz. Para kazanacağız diye hiçbir yazarın duygularıyla oynamayız.

Hemen Paylaş

Eğri oturup doğru konuşmak lazım. Tanınmamış bir yazarın hiçbir kitabı görselliği olan hiçbir yerde olmaz. Kitapçılarda kitap olur ama kendin arasan zor bulacağın yerde olur. Bu acı bir gerçektir. Ticarettin birinci kuralı para kazanmaktır. Her kitapçı tanınmış yazarların kitaplarını en güzel yerlerde teşhir eder.

Gülnar yayınevi kitap bastırmak ve yayınlatmak isteyen yazara katkısı ne olacak

Kitap bastırmak ve yayınlatmak isteyen her yazara Gülnar yayınevi en iyi danışmanlık hizmeti verecek. Yazarın ve kitabının farkında lığını ortaya çıkartarak Başarıya ulaşan merdivenlerin basamaklarını tek tek çıkmasına yardımcı olacaktır.

Hemen Paylaş

ISBN’nin  International Standard Book Number. Türkçesi; Uluslararası Standart Kitap Numarası.  Basılan her kitap için Türkiye’de Kültür Bakanlığı ISBN Dairesi’nce verilen 10 basamaklık koddur.

ISBN sayesinde kitaplarınız bütün kitapları kataloglanabilmektedir. kütüphanelerde arşivlenebilmekte ve satış için gerekli barkot numarası elde edilmektedir. Gülnar dağıtım ağına giren tüm kitaplar için ISBN başvurusu yapılır;  ISBN kodundan çıkarılan barkot numarasını da barkotla birlikte kitabın arka kapağına koyulmaktadır.

Hemen Paylaş

Dağıtım şirketi ile anlaşma yapan bütün yayınevlerinden çıkan kitaplar, bildiğiniz ve bilmediğiniz bütün kitap satan firmaların web sayfalarında anında satışa çıkar. Şansınız yaver giderse kitap satışı olur.

Hemen Paylaş

Türkiye Cumhuriyeti Kültür Bakanlığının zorunlu kıldığı süreli olmayan yayınları için Bandrol başvurusu Gülnar Yayınlarından çıkan tüm kitaplar için yapılmaktadır. Her kitabın bağımsız ve farklı bir bandrol kodu bulunmaktadır.

Hemen Paylaş

Gülnar Yayınevi,  editörlük hizmeti biten ve yazarından onay alınan eser, baskıya gönderilir. Bir hafta içinde baskısı yapılır. Yayınevimizin anlaşmalı olduğu dağıtım şirketlerine bir kısmı teslim edilerek Türkiye genelinde satışa çıkar. Eserin bir kısmı yayınevimizin stoklarında olur ve acil istekler karşısında hemen talepler karşılanır. Stoklarda boşalan kitaplar hemen yeniden baskısı yapılarak her zaman her yazarın eseri, hazır halde bulundurulur.

Hemen Paylaş

Bir kitabın satışında en büyük faktörlerden biri kitabın kapak tasarımıdır. Kitabın kapağının görselliği okuyucu için çok önemli olduğundan Gülnar yayınevi, kitabın ruhuna uygun olarak uzman kadrosuyla yazarlara en iyi hizmeti vermektedir. Ayrıca yazar kendi veya bir başka birine de tasarım yaptırabilir. Yayınevi ve yazarın temel amacı okuyucunun görseline hitap edecek bir kapak ortaya koymaktır.

Hemen Paylaş

Okuyucu, görselini beğenip kitabı eline alınca, bu kitap neyi anlatıyor diye kitabın arka kapağına bakar. Güçlü ve vurucu  birkaç cümle ile kitabı en güzel anlatan sözleri gören okuyucu, gönül rahatlığı ile kitabı alır.

Hemen Paylaş

Dizgi, kitabın iç sayfaların düzenidir. Okuyucuya, görsel anlamda da eksiksiz bir okuma zevki sunmak için Gülnar Yayınevi uzman bir ekiple dizgi işlerini yapmaktadır. Okuyucuyu yormayacak yazı karakteri ve yazı pundu ayarlamaktadır.

Bir kitap, ön ve arka kapağı, içeriği ve dizgisi ile bir bütünlük sağlar. Gülnar yayınevi  en mükemmel hizmeti sunmak için uzman bir ekiple çalışmaktadır.

Hemen Paylaş

Yazarın kitabı matbaadan çıktıktan sonra Gülnar yayınevinin anlaşmalı olduğu dağıtım şirketlerine teslim edilir. Genelde bütün dağıtım şirketleri şöyle çalışır. Kitabın tesliminden dört ay  sonra satılan kitaplar için bir çek keserler. Yaklaşık bu çekler 3 veya 4 aylıktır. Yayınevimizin eline para yaklaşık 8 ay sonra eline geçmektedir. Yazar ile yaptığımız anlaşmaya göre telif  ücretleri nakitte 8 ay çekle 4 ay sonrası ödeme yapılır.

Hemen Paylaş

Gülnar yayınevi, çıkan her kitabı sosyal medyada reklamını ücretsiz olarak yapmaktadır. Yayınevimizin resmi  web sayfasında, Facebook, Twitter, İnstagram ve youtebu kanalında  tanıtım yapılmaktadır.

Youtebu sayfamızda yazar isterse kendi sesinden veya bir başkasına yaptıracağı 15’ dakikalık bölümler halinde bütün kitabını sesli olarak yayınlatabilir.

Hemen Paylaş

Yayınevimiz kitap fuarlarına katılmaya büyük özen göstermektedir. Kitap fuarlarında bütün yazarlarımıza imza günü verilmektedir. Katıldığımız fuarlar ve çalışmalar ile ilgili bütün yazarlarımız bilgilendirilmektedir.

Hemen Paylaş

Gülnar yayınevi olarak biz yazarlığa ilk adım atacak veya yayınevimizle çalışmak isteyen yazarlarımızla yüz yüze görüşerek sıcak bir diyalog kurmak istiyoruz. Ayrıntıları kahvelerimizi yudumlarken konuşmak istiyoruz. Bunun için diyoruz ki “Bi görüşelim”…

Hemen Paylaş
0 532 375 60 88
WhatsApp chat